IVAO Serbia Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IVAO Serbia Forum

IVAO Serbia Forum
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 LQSB FIR?? STA JE TO ??

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
kosta93




Broj poruka : 12
Datum upisa : 20.04.2009

LQSB FIR?? STA JE TO ?? Empty
PočaljiNaslov: LQSB FIR?? STA JE TO ??   LQSB FIR?? STA JE TO ?? EmptyPet Maj 29, 2009 1:59 am

Evo ovako dobio sam opet inspiraciju da malo pisem o nekim pravilima i sl.
,Danasnja tema je LQSB_CTR sta je to uopste pa to je ustvari jedno veliko nista to u rl(real life)kontroli letenja nepostoji i cim neko od nasih kontrolora dobije c1 rejting toga nece biti al evodok postoji da napisem nesto o njemu.LQSB_CTR znaci sarajevo radar kontrolise prostor cele i iskljucivo BIH znaci ni milju pored Smile.Odredjena frekvencija za nju nepostoji posto kao sto sam vec rekao nepostoji ali mislim da je najbolje da se pri konektovanju na lqsb_ctr koriste pravila lyba_fir-a tipa sq koda i frekvencija znaci kad se logujete stavljate frekvenciju 123.770 a sq kodove dodeljujete od 5310 pa nadalje pazite na redosled i ako nekom dodelite 5310 sledecih 2 sata ne koristite taj sq kod sledece pravilo kao kontrolor sarajevo kontrole trebali biste imati uz sebe sve mape sva pravila vazeca za BIH tipa mape za lqtz lqbk lqsa lqmo onda upper i lower mape i nebi bilo lose znati glavne izlazne i ulazne tacke sarajevo fir-a sta sledece ako vam neki pilot(kreten)uleti nejavlja se ne odgovara nista posle 5 minuta ste duzni da ga prijavite supervizoru na sledeci nacin u atc prozoru kucajte .wallop pa vasu poruku to ce aktivirati sup-ove u okolini koji ce vam se javiti na private ili njemu direktno da sredi problem.uglavnom je to to nema sta puno da se prica tj pise o tome sve ostalo je praksa drizte dobru separaciju izmedju aviona nemojte uletati nakontrolu u ludilu pazite sta radite iajte mape budi informisaniji odpilota ipak smo tu da mi njima sluzimo i jos nesto PAMET U GLAVU I NEPRICAJTE PO NAUCENOM TEKSTU NEGO PRICAJTE SA PILOTIMA.

JOS JEDNOM HVALA STO ME CITATE :p

DO SLUSANJA PRIJATNO
Nazad na vrh Ići dole
ivan




Broj poruka : 8
Datum upisa : 21.04.2009

LQSB FIR?? STA JE TO ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: LQSB FIR?? STA JE TO ??   LQSB FIR?? STA JE TO ?? EmptySub Jun 20, 2009 3:24 pm

Ta pravila o kojima govoris mogu vaziti samo do Linije razgranicenja (vor-a KEB) odatle se preuzima nadleznost Hrvatske kontrole.A posto nema jos LYBA_CTR-a vazdusni prostor Bosne i Hercegovine kontrolise Zagrebacka kontrola,tako da i ako se konektujes sa LQSB_CTR a tu je i Zagreb on avion nece prebaciti na tvoju frekvenciju posto je ta kontrola u Sarajevu fiktivna.

Vazdusni prostor Bosne i Hercegovine kontrolise SFOR i NATO dok je Zagreb nadlezan za zapadni deo zemlje i to na visini od 29000ft do 39000ft sve ispod ili iznad toga kontrolise NATO ili SFOR isto to vazi i za istok zemje.
A takodje treba napomenuti da ce BiH do kraja 2009 godine dobiti sopstvenu oblasnu kontrolu sa frekvencijom

Tako da se ne treba raditi kontrola u Sarajevu dok se to pitanje ne razresi.....
Nazad na vrh Ići dole
therasha021
Admin
therasha021


Broj poruka : 14
Datum upisa : 20.04.2009
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

LQSB FIR?? STA JE TO ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: LQSB FIR?? STA JE TO ??   LQSB FIR?? STA JE TO ?? EmptyNed Jan 03, 2010 8:42 pm

ivan ::


Tako da se ne treba raditi kontrola u Sarajevu dok se to pitanje ne razresi.....

Rece Ivan koji konstantno radi LQSB_CTR.
Ovu pojavu bi pod hitno trebalo zaustaviti iz nekoliko razloga:

1.-IVAO Serbia ce se truditi da pruzi sto realniji ATC servis i sto blizi onome koji postoji u stvarnosti. Posto LQSB_CTR ne postoji mislim da ne bismo trebali da kompromitujemo nasu diviziju igrajuci se virtuelnog CTR kontrolora.

2.- Kao mlada organizacija IVAO Serbia treba da pokaze odredjeni stepen ozbiljnosti u radu. Radeci LQSB_CTR kontrolor koji je clan IVAO Serbia direktno rusi reputaciju nase organizacije a samim tim i IVAO kao globalne mreze.

3.-Radom na LQSB_CTR umesto rada na domacim aerodromima kontrolori iz IVAO Serbia ne rade na popularizaciji domacih aerodroma kao destinacije za virtuelne pilote i promovisanja IVAO mreze kod domacih pilota.

4.- I pored svega nabrojanog uoceno je da LQSB_CTR rade kontrolori bez odgovarajuceg rejtinga sto je direktno krsenje pravila IVAO-a kao organizacije.

Smatram da u buduce rad od strane nasih kontrolora na LQSB_CTR treba sankcionisati jer se tim postupkom radi na stetu IVAO Serbia, IVAO globalno i medjususedskih odnosa u regionu, jer smo tokom poslednjeg event-a imali prituzbe od strane pojedinih kolega iz Hrvatske upravo na LQSB_CTR.

Predlazem da svaki clan IVAO Serbia koji bude radio LQSB_CTR zbog gore iznesenih razloga treba da bude iskljucen iz organizacije.
Usput ovo pravilo ce prestati da vazi onog momenta kada LQSB_CTR zazivi i u stvarnosti.


Molim vas da se o ovom predlogu izjasnite.
Nazad na vrh Ići dole
markoraice89

markoraice89


Broj poruka : 13
Datum upisa : 26.12.2009
Lokacija : Beograd

LQSB FIR?? STA JE TO ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: LQSB FIR?? STA JE TO ??   LQSB FIR?? STA JE TO ?? EmptyNed Jan 03, 2010 8:58 pm

Ja mislim da kolega Ivan treba da nastavi kao LYBE_TWR/APP svejedno i da prijavi ispit za C1 pa nek radi do mile volje po LYBA ,to da vazi i za sve nas
Nazad na vrh Ići dole
therasha021
Admin
therasha021


Broj poruka : 14
Datum upisa : 20.04.2009
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

LQSB FIR?? STA JE TO ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: LQSB FIR?? STA JE TO ??   LQSB FIR?? STA JE TO ?? EmptyNed Jan 03, 2010 9:00 pm

Upravo je to bio cilj mog posta!
Nazad na vrh Ići dole
ivan




Broj poruka : 8
Datum upisa : 21.04.2009

LQSB FIR?? STA JE TO ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: LQSB FIR?? STA JE TO ??   LQSB FIR?? STA JE TO ?? EmptyNed Jan 03, 2010 10:24 pm

Tu recenicu sam ja rekao kada sam sa svima vama dosao na IVAO uopste.Kako se situacija razvijala vrlo dobro svi znaju tako da sam napustio IVAO Serbia i poceo da radim kontrolu u BiH.U medjuvremenu sam upoznao dosta ljudi koji su tu bili i sa kojima i dan danas imam savrsene odnose.Mi radimo kontrolu profesionalno i niko nije imao problema od pilota,cak je prisustvovao i SUP na jednom eventu koji je bio za Sarajevo.Za to vreme cak su 4 eventa bili za ili ka Sarajevu i svi su proceduralno bili otpraceni onako kako treba.

Mi smo se jos tada dogovorili da napravimo diviziju,i kako bi sada bilo da tim ljudima ja okrenem ledja?Da kazem e znate sta ja sad idem a vi se j*** ko vas sisa.Na rashinu inicijativu sam pristao da budem u IVAO serbia,ali evo sada kazem da ja BiH necu napustati jer smo se sa ljudima vec izdogovarali oko svega i s moje strane ne bi bilo lepo da im sad kukavicki i kurvinski okrenem ledja.Ja cu raditi i na a/p u Srbiji,ako mi to direktor dozvoli,a ako ne onda nista.

Sto se tice pitanje CTR-a u Sarajevu,ja sam razgovarao sa SUP-om i objasnio situaciju koja je u real life i on takodje isto zna da BiH nema oblasnu kontrolu,pitao sam ga da li ja ovim narusavam neka pravila IVAO organizacije i da li sam poremetio neki red sto se ovog tice,na to mi je on odgovorio da na IVAO svaka drzava moze da ima oblasnu kontrolu i to nije nikakav problem uprotivnom kada bih ja hteo na Oblasnu kontrolu sa pozivnim znakom LQSB_CTR ne bi mi dozvolio pisalo bi "Callsing is missed" ili tako nesto.

Svi vrlo dobro znamo da je samo pitanje vremena kada ce BiH dobiti oblasnu kontrolu,cak su neki ljudi vec zavrsili skolovanje za oblasnu kontrolu.I nemoj da budes isti kao moji najbolji prijatelji,kada takav nisi(barem sam takvu sliku ja stvorio o tebi)

A za rejtinge mogu glavu na panj da stavim da niko sem Dejana Ivanovica nema odgovarajuci rejting za poziciju za koju radi,a s obzirom da divizije u BiH nema onda nema niko ni da postavi rejtinge od dokle do dokle je sta.Ajde da ja probam da se sa S3 ili S2 konektujem na EDDF_APP,da vidim dali ce da mi uspe!?
Nazad na vrh Ići dole
markoraice89

markoraice89


Broj poruka : 13
Datum upisa : 26.12.2009
Lokacija : Beograd

LQSB FIR?? STA JE TO ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: LQSB FIR?? STA JE TO ??   LQSB FIR?? STA JE TO ?? EmptyNed Jan 03, 2010 11:46 pm

Ma ako te niko iz staff-a IVAO-a ne cima onda radi slobodno LQSB_CTR . Ionako "profesionalcima" na IVAO nema mesta (ako me razumes sta ti pricam Smile ) to su oni koji su preterali sa pravilima,znamo ko su Very Happy
Ivane ako hoces da pripomognes ponudi Eastaviji da proba IVAO ,ako im se svidi nek lete a ako ne kako god hoce
A i ti ces realno imati mnogo vise posla na ATC jel da? Smile
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





LQSB FIR?? STA JE TO ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: LQSB FIR?? STA JE TO ??   LQSB FIR?? STA JE TO ?? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
LQSB FIR?? STA JE TO ??
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» LQSB Predlog

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IVAO Serbia Forum :: IVAO Serbia :: Za kontrolore-
Skoči na: